| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 48 mΩ |
| Inductance | 1.5 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 30 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 2.1 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Magnetic |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 1233
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16723
Ext.Price$0.16723
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16723 | $0.16723 |
| 10 | $0.14770 | $1.47700 |
| 50 | $0.13046 | $6.52300 |
| 100 | $0.11659 | $11.65900 |
| 500 | $0.10420 | $52.10000 |
| 1000 | $0.09312 | $93.12000 |
| 3000 | $0.08619 | $258.57000 |
| 5000 | $0.07977 | $398.85000 |
